Milletvekili Aydın'dan Adıyaman'a Kovid-19 Hızlı Kit Müjdesi

AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, "Sağlık Bakanlığı'nın verdiği onay ile kovid-19 doğrulama testi (PCR) Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılabilecek."dedi.

Milletvekili Aydın'dan Adıyaman'a Kovid-19 Hızlı Kit Müjdesi
30 Mart 2020 - 14:50

Milletvekili Aydın, yaptığı açıklamada, tüm dünyayı ve Türkiye'yi etkisi altına alan kovid-19 nedeniyle Adıyaman'da yapılamayan testlerin daha öncesinde Malatya ve Adana'ya gönderildiğini kaydetti.

-"GEREK GÖRÜLEN TÜM KİŞİLERE, HIZLI TEST UYGULANABİLECEK"

Aydın, açıklamasında, girişimleri sonucu Sağlık Bakanlığının verdiği onay ile kovid-19 doğrulama testinin (PCR) Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılacağını belirterek, şu açıklamada bulundu:

"Daha önce kovid-19 doğrulama testi (PCR) için numunelerimiz Malatya'ya gönderilirken, Sağlık Bakanlığı'nın verdiği onay ile artık bu tahlil Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılabilecek. Hastanemizde 3 adet PCR cihazı mevcut olup gerektiğinde çevre iller de tahlil için Adıyaman'a numune gönderebilecek. Ayrıca ilimizde hızlı antikor testi de yeterince mevcut olup, gerek görülen tüm kişilere hızlı test uygulanabilecek."

 

Kaynak : PHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum