CHP'li Binzet: Muhtarlarımızın Yanındayız

CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet, " Halk ile sürekli iç içe olmalarından dolayı salgında en yüksek risk gurubu içinde bulunan muhtarlarımızın daha çok inisiyatif ve daha iyi çalışma şartlarına ihtiyaçları vardır."dedi.

CHP'li Binzet: Muhtarlarımızın Yanındayız
07 Nisan 2020 - 12:30

Binzet, yazılı yaptığı açıklamasında,koronavirüsü salgını nedeniyle risk grubunda bulunan sağlık emekçilerinin yanı sıra, sosyal yardımlaşma kurumunun bütün yükünü taşıyanlarında muhtarlar olduğuna dikkat çekti.

-"SOSYAL YARDIMLAŞMA KURUMUNUN BÜTÜN YÜKÜ MUHTARLAR ÜZERİNDEDİR"

Kovit -19 salgınında sağlık emekçilerine gösterdikleriler olağan üstü emek ve çabadan dolayı teşekkür ettiklerini belirten Binzet, "Ama biliyoruz ki onlar kadar olmasa bile bu topluma hizmet eden ve onlara yakın emek veren başka bir gurup daha var. Zaten eskiden beri zor şartlar altında asgari ücrete yakın bir maaşla çalışan, kırtasiye giderlerinin büyük bir kısmını ceplerinden karşılayan, kendilerine bir bina bile çok görülen bu emektarlarımız salgın nedeni ile devlet ve belediye çalışmalarına kalkan edilmektedirler. Hem belediyenin yapması gerekenleri hem devletin yapması gerekenleri üstelene bu emektarlarımız yetmezmiş gibi sosyal yardımlarında dağıtımında direkt çalışmaktadırlar. Sosyal yardımlaşma kurumunun bütün yükü bilindiği gibi muhtarların üzerindedir."dedi.

-"ZOR ŞARTLARDA ÇOK EMEK VEREN MUHTARLARIMIZA TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİRİZ"

Binzet, salgın nedeni ile yapılan yardımlarda dağıtımı muhtarın yaptığı gibi bir imaj yaratılarak muhtarlara hiçbir inisiyatif kullandırılmamasını bölgesini en iyi bilen emektarları sıkıntıya soktuğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Yeterli miktarlarda yardım yapılmadığı zamanlarda ve sadece sosyal yardımlaşma kurumunun inisiyatifi ile dağıtılan yardımlar muhtarlarımız için yardım alamayan halk tarafından rakip olarak görülmektedir.

Devlet kurumları ve belediyenin bu anlamda yapılan her müracaatı muhtarlara yönlendirdiğinde iş yükleri çok fazla olan ve ekonomik şartlardan dolayı tek başına çalışmak zorunda olan muhtarların iş yükünü çok fazla arttırmaktır. Bu yardımların alınabilmesi için fakirlik kağıdı veren muhtarların salgın süresince başka işlerine yetişmesi bir mucize olmaktadır. Halk ile sürekli iç içe olmalarından dolayı salgında en yüksek risk gurubu içinde bulunan muhtarlarımızın daha çok inisiyatif ve daha iyi çalışma şartlarına ihtiyaçları vardır. Bu nedenle geçirdiğimiz kötü günlerde mahallelerine ve köylerine çok emek veren muhtarlarımıza bu zor şartlarda gösterdikleri çaba için teşekkürü borç biliriz. Muhtarlarımızın hiçbir sınıf, din, ırk, mezhep, siyasi görüş farkı gözetmeden görevlerini yerine getirecekleri inancı ile bizim her şart ve halde halka hizmetin ilk birimi olan muhtarlarımızın yanında olduğumuzu bildirmek isteriz."

Kaynak : PHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum