Besni Esnaf Odasından Esnaflara Ücretsiz Maske

Son günlerde Türkiye’de de hızla yayılan koronavirüs salgınına karşı Adıyaman’ın Besni İlçesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odası kendi imkanlarıyla temin ettikleri maskeleri ilçe genelinde tüm esnaflara dağıtmaya başladı.

Besni Esnaf Odasından Esnaflara Ücretsiz Maske
07 Nisan 2020 - 11:00

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı önlemler her geçen gün artırılıyor. Bu kapsamda Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı temin ettikleri maskeleri ilçe genelinde tüm esnaflara dağıtmaya başladı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati İşitmen, “Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı olarak kurumumuz adına satın aldığımız maskelerimizi esnaflarımıza dağıtmaya başlamış bulunmaktayız.İlk olarak halk sağlığımız adına fırıncı esnaflarımızdan başladık. İleriki günlerde de tüm esnaflarımıza dağıtılmak üzere maskelerimiz hazırlanmakta olup esnaflarımızdan hiç bir ücret talep etmeden maskelerimizi dağıtacağız.

Unutmayalım ki koronavirüs alacağımız önlemlerde güçlü değil o yüzden her bir esnafımızın ve vatandaşlarımızın bu konuda hassasiyet göstermesini ve alınan tedbirlere uymasını bekliyoruz. İnşallah hep birlikte bu salgının üstesinden geleceğiz. Herkese sağlıklı günler diliyorum.” dedi.

Kaynak : PHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum