Besni'de 76 Firmanın Desteğiyle Tüm Okul Yenilendi

Adıyaman’ın Besni İlkokulunun İlçe Kaymakamlığı koordinasyonunda başlattığı "Besni İlkokulu Sorunlarını Devletimize Yük Olmadan Çözüyor Projesi" tamamlandı. Projeyle birlikte 76 firmanın katkısını alan Besni İlkokulu okulun tüm işlemlerini devlete yük olmadan çözdü.

Besni'de 76 Firmanın Desteğiyle Tüm Okul Yenilendi
18 Ocak 2020 - 19:35

76 FİRMANIN DESTEĞİYLE 218 KALEM İŞ BİTİRİLDİ

16 aylık süreç boyunca toplamda 76 firmanın desteğini alarak 218 kalem işi bitirdiklerini dile getiren okul müdürü Yaşar Gülten, projeyi başarıyla bitirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Okul Gelişim Planı ve takvimi hazırlanarak okulun tüm eksik ve sorunları listeleyerek sıraya koyduklarını ifade eden Gülten, sorunların çözümünde ise belli bir sıra takip ettiklerin, önce fiziki boya, tadilat, onarım gibi iş ve işlemler yürütüldüğünü daha sonraki süreçte ise daha çok malzeme temini, eksiklerin tedariki sürecinin tamamlandığını belirtti.

-OKULUN BAŞARI HİKAYESİ GÖZ DOLDURUYOR

Proje boyunca 8 uluslararası şirket, 25 ulusal şirket, 11 Devlet / Vakıf Üniversitesi, 10 yerel / ilçe şirketi, 3 kardeş kurumlar/belediye, 3 STK, 6 kolej, 8 hayırsever şahıs ve 2 internet şirketinin desteğini aldıklarını belirten Yaşar Gülten, okulun başarı hikayesinden de bahsetti.

Gülten, açıklamalarında şunları kaydetti:

"218 ayrı kalem ayrı sorunu devletimize yük olmadan çözülmüştür. Bu kadar çalışmanın sonucunda ise okulumuz Beyaz Bayrak almaya hak kazanmış, beslenme dostu okul sertifikası kazanmış, demokrasi eğitimi ve okul meclislerinde okulumuz ilçemizi temsil etmiş, ilçede yapılan 4. sınıflar arası bilgi yarışmasında ilçe ikincisi olmuş, sportif etkinliklerde ilçe ikinciliği ve üçüncülüğü kazanmıştır.

Yine bununla birlikte okulumuz web sitesi kullanımında 2018-2019 Eğitim öğretim yılında 53.078 okul web sitesi içerisinde Türkiye  41. Olarak büyük başarıya imza atmıştır. Bu başarıda büyük emeği olan Okul Öncesi Öğretmenimiz Sevil Özhan başta olmak üzere tüm meslektaşlarıma, öğrencilerime ve velilerimize teşekkür ediyorum. Bakanlığımızın yıllardır uygulamaya çalıştığı okul öncesinde ücretsiz eğitimi Besni İlkokulu 2017 yılından beri uygulayarak tüm aidatları tamamen kaldırmış ve tüm öğrencilerin eğitim materyalleri de ücretsiz temin edilmekte ve çocuklarımıza verilmektedir. Yine bununla birlikte Besni İlkokulu sponsorların desteğiyle her 15 tatilde tüm öğrencilerine karne hediyesi vermekten gurur duymaktadır."

-HALİ HAZIRDA DEVAM EDEN 13 PROJE VAR

Okulun boya, badana, fayans, parke, elektronik aletler, aydınlatma ve okul araç gereçlerinin baştan sona yenilendiğini söyleyen Gülten, hali hazırda 13 projenin de devam ettiğini söyledi.

Gülten; “Hedefimiz Okulda yürütülen ve uygulanan proje sayısının artırılması amacıyla*Okulumuz kapsamında başlatılan ve başarıyla uygulanan: “Okula Özel Logo ve Reklam Ürünleri Projesi”, “Kardeş Okul Projesi”, “İstiklal Marşının 98. Yılına Özel 98. Öğrencinin 10 Kıta Ezberleme Projesi, “Okul Temsilcimizin İlimizde İlçemizi Temsil Etmesi Projesi”, “Tüm öğrencilerimize Karne Günü Hediyesi Projesi”, “Tüm Öğrencilerimize Kırtasiye Malzemesi Projesi”, “Okulumuzda A1 ve A2 İngilizce Kursları Projesi”, “Devamsız Öğrencilerin Okula Kazandırılması Projesi”,  “Tüm Velilerimizi Ziyaret Ediyoruz Projesi”, Besni İlkokulu Okuyor, Veliler Bağışlıyor Projesi”, “Ayın En Temiz Sınıfı Projesi”, “Haftanın Öğrencisi Projesi”, “Kitap Okuma Saatleri Projesi” devam etmektedir.” dedi.

Kaynak : PHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum