Yeşim Pekmez, GAP Gençlik Ve Kültür Evinde Gençlerle Buluştu

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı bünyesinde faaliyetini sürdüren Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi'ni ziyaret ederek, gençlerle buluştu.

Yeşim Pekmez, GAP Gençlik Ve Kültür Evinde Gençlerle Buluştu
13 Şubat 2020 - 13:20 - Güncelleme: 14 Şubat 2020 - 09:54

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez, gençlerin sosyal gelişimlerini destekleyerek mesleki becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalarda bulunmak ve toplumsal sorunlar karşısında duyarlılığını artırmak amacıyla GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı bünyesinde faaliyetini sürdüren Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi'ni ziyaret ederek, gençlerle buluştu. 

Yeşim Pekmez, burada açılan kursları gezerek gençliğe yönelik hayata geçirilen projelerle ilgili gençlerle ve kadınlarla sohbet etti. 

Pekmez, GAP Gençlik ve Kültür Evi bünyesinde Suriyelilere yönelik yürütülen oyunlaştırılmış sosyal uyum çalışmasını gençlerin drama performanslarıyla empati dahil etme çatışma çözümü ve müzakere temalı çalışmasını izledi. 

Ziyarette, Gençlik Kültür Evi bünyesinde ilk defa yapılan mozaik kursu tasarımı, cam boyama atölyesi, resim müzik ve mesleki beceri kazandırma kurslarından deri çanta atölyesini gezen Pekmez Gençlik ve Kültür Evi Sorumlusu Yeşim Çelik Süzer’den yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kaynak : PHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum