Yeşim Pekmez'den Kahta İlçesine Ziyaret

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez, ilçelerde Halk Eğitim Merkezlerine gerçekleştirdiği ziyaret programı kapsamında, bireyin kişisel, kültürel ve sosyal gelişiminin yanı sıra, bayanların mesleki kazanımlar elde etmesini sağlayan Kahta Halk Eğitim Merkezi ve Kadın Gelişim Merkezini ziyaret etti.

Yeşim Pekmez'den Kahta İlçesine Ziyaret
07 Kasım 2019 - 13:10

Kahta Halk Eğitim Merkezi, açtığı kurslarla Kahtalı bayanlara hem kendilerini geliştirmelerine imkan sağlıyor, hem de aile bütçelerine katkı sağlamak için kapı aralıyor. 

Yeşim Pekmez, Kahta Halk Eğitim Merkezinde kuaförlük, rölyef, el sanatları, ingilizce kursu, müzik ve DYK kurslarını ziyaret ederek, burada kursiyerlerle sohbet edip, yürütülen faaliyet çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kahta Halk Eğitim Merkezi ziyaretinin ardından Yeşim Pekmez, GAP Eylem Planı kapsamında GAP Bölge Kalkınma İdaresinin GAP Kırsal Kalkınma Projeleri Destekleme Programı çerçevesinde finanse edilerek faaliyetini sürdüren Kahta Kadın ve Gelişim Merkezini ziyaret ederek, burada bayanlara yönelik açılan okuma yazma kursları, el sanatları, dikiş nakış, kuaförlük ve bilim teknoloji kursunu ziyaret etti.

Burada bayanlarla bir süre sohbet eden Yeşim Pekmez, bayan kursiyerlerin emeği göz nuru eserlerini yakından inceledi. 

Kahta Halk Eğitimi Merkezi ve Kadın Gelişim Merkezi bünyesinde açılan tüm kursları önemsediklerini belirten Yeşim Pekmez, "Her iki merkezimizin bünyesinde açılan kurslarla kadınlarımız hem meslek öğreniyor hem de aile bütçelerine katkıda bulunuyor.”dedi.

Pekmez, Kahta temasları kapsamında son olarak Gençlik Merkezini ziyaret ederek, gençlerle ve öğrencilerle bir araya gelip sportif ve sosyal çalışmalarını yerinde gördü. 

 

 

Kaynak : PHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum