Milli atlet Kader Dost, olimpiyat yolunda

Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, Ukrayna’nın Sumy kentinde 6 Haziran tarihinde yapılacak olan Uluslararası Yürüyüş Yarışmasına katılarak Türkiye’yi temsil edecek atletleri ziyaret etti.

Milli atlet Kader Dost, olimpiyat yolunda
06 Haziran 2021 - 06:50

Atletizm Milli sporcusu Kader Dost, Ukrayna’nın Sumy kentinde 6 Haziran tarihinde yapılacak olan Uluslararası Yürüyüş Yarışmasına katılarak Türkiye’yi temsil edecek.

Atatürk Stadyumunda Atletizm sporcularının antrenmanları esnasında ziyaret eden İl Müdürü Fikret Keleş, antrenmanlarına eşlik etti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, atletizm sporuna 2010 yılında başlayan Kader Dost’un bugüne kadar ulusal ve uluslararası birçok başarıya imza attığına dikkat çekti.

Keleş, “Sporcumuz Ukrayna’da istediğimiz puanı toplamayı başarırsa olimpiyatlara katılmaya hak kazanacak. Bu yüzden ilimiz ve ülkemiz için çok önemli bir müsabakaya katılım sağlayacağız.” dedi.  

Şampiyonada ve Milli takımı temsilen antrenör İbrahim Şabaş ve sporcu Kader Dost katılacağını belirten Keleş; ”Adıyaman, Milli sporcu yetiştiren bir kent olarak tüm branşlarda önemli başarılara imza atmayı başarıyor. Bizler gençlerimizin daha büyük başarılar elde etmesi için tüm imkanlarımızı seferber ederek tesislerimizden 24 saat yararlanmalarına imkan sağlıyoruz. Bu bağlamda sporcumuz Kader başarılarımız için önemli örnek teşkil ediyor. Ben sporcumuzu ve antrenörümüzü gösterdikleri başarılardan dolayı kutluyor, Ukrayna’dan hak ettiğimiz başarıyla dönmeleri için çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

Atatürk Stadyumunda antreman yapan atletleri ziyaret eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş ve Spor Hizmetleri Müdürü Zeynel Abidin Deneri sporcularımızla tek tek sohbet ederek  hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Milli sporcular da İl Müdürü Fikret Keleş’e desteklerinden dolayı teşekkür etti. 

Kaynak : PHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum