Köylere Hizmet Götürme Birliği Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi

Adıyaman'ın Kahta İlçe Kaymakamı Saadettin Doğan, Köylere Hizmet Götürme Birliği Olağan Meclis Toplantısı dolayısıyla ilçeye bağlı köy muhtarlarıyla bir araya geldi.

Köylere Hizmet Götürme Birliği Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi
03 Temmuz 2020 - 15:00

Adıyaman'ın Kahta ilçesi Kültür Merkezinde düzenlenen toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Kaymakam Saadettin Doğan, Köylere Hizmet Götürme Birliği Olağan Meclis Toplantısı dolayısıyla ilçeye bağlı köy muhtarlarıyla bir araya gelerek, sorun ve talepleri dinledi.

Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Kaymakam Saadettin Doğan'ın'nın konuşmasının ardından yapılan yoklama neticesinde salt çoğunluk sağlanarak divan teşekkülüne geçildi. Çoğunluğun sağlanmasının ardından Kahta Köylere Hizmet Götürme Birliğine iki genel meclis üyesi ile iki muhtar üyeliği seçimi yapıldı. Yapılan seçimde ilçeye bağlı köy muhtarları oy kullandı. Oy kullanımından sonra kullanılan oyların tasnifine geçildi.

Yapılan seçimde Kavaklı Köyü Muhtarı Adem İşeri ile Bağözü Köyü Muhtarı İsmet Karakuş Köylere Hizmet Götürme Birliği üyeliğine seçilirken, Birlik Encümen üyeliğine ise İl Genel Meclis Üyesi Sırrı Köse ile Mustafa Kavak seçildi.

Kaymakam Doğan seçim sonrası yaptığı konuşmada, "Kahta Köylere Hizmet Götürme Birliği seçiminin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, bugüne kadar hizmet etmiş tüm arkadaşlarımıza verdikleri hizmetten dolayı teşekkür ediyorum. Yeni görev alacak arkadaşlarımızı da şimdiden tebrik ediyorum." diye konuştu.

Kaynak : PHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum