Kanser Hastası Gencin Vasiyeti Yerine Getirildi - Videolu Haber

Adıyaman'da kanser Hastalığı sebebiyle 26 yaşında hayatını kaybeden hayvan sever Murtaza Hazar'ın vasiyetini yerine getirmek isteyen ailesi ve arkadaşları, Adıyaman Merkezli 9 ilde sokak hayvanları için binlerce mama ve kap dağıttı.

Kanser Hastası Gencin Vasiyeti Yerine Getirildi - Videolu Haber
09 Aralık 2019 - 11:20 - Güncelleme: 09 Aralık 2019 - 14:27

Adıyaman Sokak Hayvanlarını Koruma Platformu kurucusu olan ve boş vakitlerini sokak hayvanlarıyla geçiren Murtaza Hazar, geçen hafta hayatını kaybetti.

Arkadaşlarından sokak hayvanlarını yalnız bırakmamaları ve yiyecek vermelerini isteyen Hazar'ın vasiyetini yerine getirmek üzere, Adıyaman Merkezli 9 ilde sokak hayvanları için mama dağıtımı gerçekleştirildi.

-"9 İLDE VASİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ"

Adıyaman Demokrasi Parkı önünde düzenlenen etkinlikle alakalı açıklamalarda bulunan platform üyesi Şükrü Aydın, arkadaşlarına verdikleri sözü yerine getirmekten mutlu olduklarını belirterek, "Arkadaşımızın vasiyetini yerine getirmek için bir araya geldik ve 9 ilde eş zamanlı olarak toplandık. Aramızda topladığımız mamaları paketler halinde vatandaşlara dağıttık. Onlar da sokak hayvanlarına verecekler. Murtaza kardeşimize Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyoruz." İfadelerini kullandı.

Oğlunu kansere kurban veren Murtaza’nın annesi Hazar ise, “Etkinliği yapanlara ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu tür şeylerin devamını istiyorum. Herkese buradan teşekkür ederim. Oğlum hayvanları Severdi, çok severdi, baya ilgiliydi. Bu dünyanın dilsiz canlıları diyordu." dedi.

-"SOKAK HAYVANLARI İÇİN BİNLERCE PAKET MAMA VE KAP DAĞITILDI"

Sokak hayvanlarını korumak ve onlara yardımlarda bulunmak için sürekli çalışmalar içerisinde olan ve 26 yaşında kanser hastalığından hayatını kaybeden Murtaza Hazar için, Adıyaman’da toplandı.

Hazar’ın ailesi ve yakınlarının da bulunduğu etkinlik kapsamında Demokrasi Parkı'nda Sokak hayvanları için binlerce paket sokak hayvanları için mama ve kap dağıtıldı.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum