İl İnsan Hakları Kurulu'ndan Vali Pekmez'e Ziyaret

10 Aralık 1948 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin 71. Yıl dönümü ve Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla Vali Yardımcısı Ayhan Akpay Başkanlığındaki İl İnsan Hakları Kurulu Üyeleri Vali Aykut Pekmez’i makamında ziyaret etti.

İl İnsan Hakları Kurulu'ndan Vali Pekmez'e Ziyaret
10 Aralık 2019 - 09:55

 İl İnsan Hakları Kurulu Üyeleri, ziyarette Vali Aykut Pekmez’e çiçek takdim etti.

Vali Pekmez, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kurul üyeleri ile makamında bir süre sohbet etti.

İl İnsan Hakları Kurulu'nun Adıyaman’da gerçekleştirdiği faaliyet ve çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Pekmez, kurul üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

İnsan hak ve özgürlüklerinin önemine değinen Vali Pekmez, şunları ifade etti:

“Valiliğimizce oluşturulan İnsan Hakları Kurulları, toplumun ve kamu görevlilerinin, haklar konusunda bilinçlenmesi için büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdürmektedir. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlarken, temel hak ve özgürlüklerini güven içerisinde kullanmalarına imkân tanıyacak ortamı oluşturmak için yoğun bir çaba içerisindeyiz. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin kabulünün 71. yılında hak ve özgürlüklerin gözetildiği, insan hakları ihlallerinin olmadığı sevgi, saygı ve kardeşliğin hakim olduğu bir dünya dileğiyle tüm vatandaşlarımızın ve tüm insanlık aleminin 10 Aralık İnsan Hakları Gününü kutluyorum."

 

 

Kaynak : PHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum