Eski hastane alanın boş kalmasına muhtarlardan tepki

Adıyaman Köy Mahalle Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Haci Mustafa İlik, "Yıllar önce yıkılan fakat bir türlü yapılmayan ve Adıyaman’ın tam merkezinde bulunan hastanenin yapılması için yetkililerden olumlu cevap bekliyoruz." dedi.

Eski hastane alanın boş kalmasına muhtarlardan tepki
30 Eylül 2020 - 12:00 - Güncelleme: 01 Ekim 2020 - 09:37

Adıyaman kent merkezinde bulunan Adıyaman Devlet Hastanesi'nin, resmi makamlar tarafından alınan kararla yıkımı gerçekleştirildikten sonra hastanenin yapılmayarak alanın boş kalmasına muhtarlar tepki gösterdi.

Adıyaman Köy Mahalle Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Haci Mustafa İlik, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, nüfusu 800 bine yakın olan bir kentte  sadece 400 yataklı Adıyaman Eğitim ve Araştırma  Hastanesi'nin var olduğunu hatırlattı.

Şu anda koronavirus dolayısıyla hastanede  birçok bölümün tamamen korona tedavisi gören hastalara yönelik kullanıldığını ifade eden İlik, şunları dile getirdi:

"Sağlık sorunu olan vatandaş virus yüzünden hastaneye gidemiyor neden? Çünkü virus kaparım korkusu yaşamaktadır. Hasta vatandaş mecburiyetten özel hastaneye gitmek zorunda kalıyor. Özel hastaneler paralı olduğundan vatandaşlar sıkıntı yaşıyor. Yıllar önce yıkılan fakat bir türlü yapılmayan daha önce devlet hastanesi olarak hizmet veren ve Adıyaman’ın tam merkezinde bulunan hastanenin yapılması için yetkililerden olumlu cevap bekliyoruz."

Başkanı ilik, ayrıca eski devlet hastanesinin çevresindeki esnafların ekmek kapısı olduğuna değinerek, "Bu hastanenin kısa sürede tamamlanarak hizmete açılması lazım. Şimdiki hastanemiz, şehrin doğusunda ve acil müdahale gerektiren durumlarda, hastanın hastaneye yetişmesinde geçecek süre, bir hayatın sonu olabilir şu anda sıkıntılar oldukça fazla sağlık insanoğlu için yaşam tarzı çevre illerde birden çok hastane var. Bu konuda yetkililerden somut cevap bekliyoruz." şeklinde açıklamalarda bulundu

 

Kaynak : PHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • akrep02
    7 ay önce
    adı hastane caddesi olan ve bu isimle özdeşleşen bu Kuruluşun yeniden yapılması çok önemli ve acil alınması gereken bir karar diye düşünüyorum.