DİŞKAYA ADIYAMAN DEDİ CUMHURBAŞKANI. TÜM TÜRKİYE DEDİ

DİŞKAYA ADIYAMAN DEDİ CUMHURBAŞKANI. TÜM TÜRKİYE DEDİ
18 Mayıs 2020 - 21:41

 Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya’nın çağrısı yanıt buldu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması getirildiğini açıkladı. Önceki günlerde Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya bakanlar kurulu ve milletvekillerine çağrıda bulunarak, bayramda sokağa çıkma yasağının elzem duruma geldiğini anlatmıştı.

Basında yer alan çağrıya kulak verildi ve sadece Adıyaman’da değil tüm Türkiye’de sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Cumhurbaşkanlığı Kabinesi video konferans yöntemi ile 8'inci kez toplandı. Toplantıda koronavirüs tedbirleri ve normale dönüş adımları ele alındı.

Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kameraların karşısına geçerek alınan yeni kararları duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, uzun süredir herkes tarafından merak edilen ve Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya’nın "Bayramda sokağa çıkma yasağı ilan edilecek mi?" sorusunun cevabını yanıtladı.

Son günlerde Adıyaman’da covid-19 tehlikesinin ve sayısının arttığı iddiaları üzerine Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ederek, bayramdan sonra güzel günlerin gelmesi temennisinde bulundu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum