Deniz: Camdan değil candan kucaklaşacağımız günler yakındır

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, Kovid 19 pandemi süreci ve pandeminin Adıyaman’a etkileri konusunda açıklamalarda bulundu.

Deniz: Camdan değil candan kucaklaşacağımız günler yakındır
02 Haziran 2020 - 13:15

Deniz, yaptığı yazılı açıklamada, pandemi sürecinin devlet tarafından başından itibaren oldukça isabetli kararlar ve yerinde müdahalelerle sağlıklı bir biçimde yürütüldüğünü ülkemizin salgın karşısında dünyaya örnek olduğunu belirterek,"Elbetteki sağlık, eğitim ve diğer alanlarda daha önce yapılan yatırımlar devletimizin ve milletimizin salgınla mücadele kabiliyetini arttırmıştır." dedi.

-"Her yerde gönüllü olarak varız, var olmaya devam edeceğiz"

Salgınla mücadele kapsamında teşkilat olarak Vefa Destek Gruplarında teşkilat olarak vazife aldıklarını ifade eden Deniz, şunları kaydetti:

"Teşkilat içinde kanımız da imkanımız da feda olsun diyerek kan bağışı kampanyası başlattıklarını, maske, siperlik ve sterilizasyon malzemesi üretiminde üretimi gerçekleştiren okullara Türkiye çapında maddi destek sağladıklarını ve Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan Biz Bize Yeteriz Türkiye'm kampanyasına teşkilatımızdan bireysel katkıların haricinde 2 milyon tl katkı sağlandı.Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen olarak salgınla mücadelede bize ihtiyaç duyulan, mücadeleye katkı sunacağımız her yerde gönüllü olarak varız, var olmaya devam edeceğiz.

Pandemi sürecinde sağlık hizmetleri mensuplarının olağan üstü çaba gösterdiğine şahit oluyoruz. Bunun yanında eğitimcilerimizin de öğrencilerimizin evde eğitim öğretim hizmeti almaları hususunda gösterdikleri gayret her türlü takdire şayandır. Bu anlamda eğitim ve sağlık hizmetlerinin yanı sıra diğer tüm alanlarda hizmet veren başta üyelerimiz olmak üzere tüm kamu çalışanlarını takdir ediyorum."

Deniz, bu mücadelede gönüllü yer alan kamu çalışanlarının ödüllendirilmesi gerektiğine işaret ederek, "Marifet iltifata tabidir mucibince bu ödüllendirmenin gecikmeden yapılması moral ve motivasyonu arttıracaktır. Salgın dolayısıyla alınan tedbirler gereğince bayram dahil olmak üzere ramazan ayı boyunca vatandaşlarımızın yakınları ile sosyal medya aracılığı ile görüntülü buluşabiliyoruz. Halkımızın tedbirlere riayet hususunda hassasiyet göstermiş olması salgınla mücadelenin hızla sonuç vermesini sağlamıştır."

-"Hemşehrilerimizden tedbiri elden bırakmamalarını tavsiye ediyoruz"

Ancak 1 Haziran'dan itibaren bazı kısıtlamaların kaldırılmasının bazı riskleri de beraberinde getireceğinin altını çizen Deniz, "Memur-Sen'e bağlı üyelerimiz başta olmak üzere tüm hemşehrilerimizden tedbiri elden bırakmamalarını bununla birlikte sosyal medyada ve diğer platformlarda paniğe ve kaosa hizmet eden paylaşımlara itibar etmemelerini tavsiye diyoruz. Adıyaman'da halkımızın bugüne kadar gösterdiği hassasiyeti bundan sonra da göstereceğine olan inancımız tamdır. Koronavirüs ile mücadelede alınması gereken tedbirlere uyduğumuz zaman camdan değil candan kucaklaşacağımız günlerin yakın olduğunu tekrar hatırlatmak istiyoruz."şeklinde ifade etti.  

 

Kaynak : PHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum