CHP Adıyaman İl Başkanı Binzet'ten, Covit-19 Salgını 'İstişare' Toplantısına Tepki

CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet, yeni tip koronavirüs (Covit-19) salgınını değerlendirmek amacıyla yapılan dijital istişare toplantısına, CHP ve diğer muhalefet parti temsilcilerinin bulunmamasına tepki gösterdi.

CHP Adıyaman İl Başkanı Binzet'ten, Covit-19 Salgını 'İstişare' Toplantısına Tepki
17 Mayıs 2020 - 19:55

Binzet, sosyal medya kanalı aracılığı tarafından  'Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, oda başkanlarımız ve milletvekillerimiz eşliğinde Covit-19 salgının değerlendirmek amacı ile dijital bir toplantı yapılarak gerçekleştirilmiştir' şeklindeki paylaşılan haber nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:

"Adıyaman’da yaşayan tüm halk kesimlerinin temsiliyetini sağlamak amacı ile yapılması gereken bu toplantı medyadaki Milletvekillerimiz katılımıyla olan kısmının sadece AKP milletvekillerin katılımıyla olarak değiştirilmesini istiyoruz."

-"İSTİŞARE: FARKLI GÖRÜŞ AÇILARINA SUNMAK, BAŞKALARININ GÖRÜŞLERİNİ ALMAK ANLAMINI TAŞIR"

Bu toplantının organizasyonunda, yapılmasında, konuşulanlardan, değerlendirmelerinden, sonuçlarından milletvekillerinde dahil olmak üzere hiçbir şekilde haberlerinin olmadığını vurgulayan Binzet, "Adıyaman’daki diğer muhalefet partilerinin de haberi olmadığını düşüncesindeyim. İstişare etmenin TDK kurumu sözlüğündeki manası “İstişare sözcüğü, belli bir konuyu değerlendirmek anlamında da kullanılmaktadır. Tek bir kişinin karar vermesinin güç olduğu durumlarda konunun istişare edilmesi gerekir. İstişare konuyu farklı görüş açılarına sunmak, başkalarının görüşlerini almak anlamında kullanılan bir kelimedir.” 

- "BİZ BİZE TOPLANTI OLARAK DUYURULSA ÖZÜNE DAHA UYGUN BİR ANLAM TAŞIRDI"

Binzet, açıklamasına şöyle devam etti:

"Bu memlekette yaşayan, AKP seçmeni dışındaki temsiliyetleri yok sayarak yapılan toplantı istişare toplantısı değildir. CHP salgın süresince taşın altına eline koyma sözünün gerçek anlamını yerine getirmiştir. Covit-19 ile ilgili bir iştişare toplantısında, Adıyaman’ın her anlamada sorunlarının meclisteki sesi olan bir milletvekilini, ana muhalefet partisini ve muhalefet partilerini yok sayarak yapılmasının ne kadar çözüme yönelik olduğunu tahmin etmek çok zordur. Keşke bu toplantı medyada duyurulurken Adıyaman Ekonomi İstişare Kurulu yerine biz bize toplantı olarak duyurulsa özüne daha uygun bir anlam taşırdı."

Kaynak : PHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum