Bölgenin en büyük millet bahçesi için ihaleye çıkılıyor

Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ın seçim öncesi vaatleri arasında yer alan, Adıyamanlıların da heyecanla beklediği Millet Bahçesi Projesi inşaat ihalesinin 20 Temmuz’da yapılacağı açıklandı.

Bölgenin en büyük millet bahçesi için ihaleye çıkılıyor
28 Mayıs 2020 - 12:40

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla tüm illerde yapılmaya başlanan, Adıyaman için de büyük bir özlemle beklenen Millet Bahçesi Projesinin inşaat ihalesi tarihi açıklandı.

Seçim öncesi vaatleri arasında yer alan millet bahçesi için 20 Temmuz’da inşaat ihalesine çıkılacağını açıklayan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, tamamlanması halinde bölgenin en büyük millet bahçesi olacak olan Eğriçay alanındaki projeye emek veren herkese teşekkür etti.

Projenin Adıyaman için çok büyük öneme sahip olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Kılınç, şunları dile getirdi:

"Adıyaman için oldukça önemli sayılan millet bahçesi için inşaat ihalesi 20 Temmuz’da TOKİ Başkanlığı tarafından yapılacak. Proje alanı 430 dönüm, çevresindeki doğal alanın entegre edilmesiyle yaklaşık 600 dönümlük bir alanı kapsayacak Adıyaman Millet Bahçesi bu haliyle bölgemizin en büyük millet bahçesi durumunda olacak. Seçim önceside gündeme getirdiğimiz bu önemli projenin içerisinde cami, amfi tiyatro, seyir terası, çocuk köyü, kır düğün salonu, futbol sahaları, voleybol ve basketbol sahaları, kapalı kadın spor salonu,  tenis kortu, go-kart, paintball, çeşitli bahçe alanları, hasat satış pazarı, interaktif tarım alanı ve konutları, çocuk doğa kampı, planetaryum, 15 Temmuz Anıtı, kültürevi, bungalovlar, macera parkı, yazlık sinema, aquapark, kafeler, etkinlik balkonu ve daha bir çok etkinlik alanları bulunuyor. Bu önemli projemizin şimdiden memleketimize hayırlı olmasını diliyor, bize bu süreçte destek veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a, Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli’ye, TOKİ Başkanımız Ömer Bulut’a, DSİ Genel Müdür Vekilimiz Kaya Yıldız’a, AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanımız ve Adıyaman milletvekilimiz Ahmet Aydın’a, Adıyaman milletvekillerimiz İ. Halil Fırat, M. Fatih Toprak ve Yakup Taş’a, AK Parti Adıyaman İl Başkanımız Mehmet Dağtekin ve teşkilatına,ayrıca ismini unuttuğum tüm emektarlara ilim ve hemşerilerim adınaayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

 

Kaynak : PHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • BILGIN
    7 ay önce
    Insallah AVM benzrmez Millet Bahcesi ne bi otopark genis ne guvenlik var arkadaslar sayin Kilinc calismalar yapiyor fakat duzenli duzgun insanlarin rahat genis aydinlik kaldirimlar malesef insaa etmiyor gidin Allah icin bi bakiniz ya kaldirim Cok dar yada havlu bahce duvarinda dolayi kaldirim kalmamis boyle calisma olmaz Sayin Kilinc lutfen sizde rica talep arz ediyoruz dogru durust kaldirimlar yap bir dayim var size hatirlatmak isterim “ 2 defa olc 1 kere kes” lutfen genis duzenli temiz isikli kaldirimlar yapiniz saygilarimla Adiyaman vatandaslari adina M.BILGIN