Besni'de SEDH kapsamındaki vatandaşlar istihdam edilecek

Adıyaman’ın Besni ilçesinde Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmetinden yararlanan vatandaşların kendi hayatlarını idame ettirebilmeleri için Besni Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve Özhanlar Tekstil arasında yapılacak protokol kapsamında yeni açılan fabrikalarında istihdam edilecek.

Besni'de SEDH kapsamındaki vatandaşlar istihdam edilecek
07 Temmuz 2020 - 09:00

Yapılacak olan protokol öncesi Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmetinden yararlanan vatandaşlar ve Özhanlar Tekstil yöneticileri Besni Sosyal Hizmet Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Toplantıya Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcıları Musa Şimşek ve Emre Çalgan, Besni Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Mustafa Orhan, Özhanlar Tekstil yöneticileri İbrahim Halil Fındıkçı, Mesut Özhan ile Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmetinden yararlanan vatandaşlar katıldı.

Toplantıda konuşan Özhanlar Tekstil yöneticileri İbrahim Halil Fındıkçı ve Mesut Özhan, ilçede Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmetinden yararlanan çalışmak isteyen tüm vatandaşların yeni açılan fabrikalarında istihdam edileceği açıkladı.

Orhan: “Amacımız kendi yaşamını idame ettiren bir toplum dinamiği oluşturmak”

Daha sonra konuyla ilgili açıklamada bulunan Besni Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Mustafa Orhan ise, “Ülkemizde 1986 yılından beri dezavantajlı vatandaşlarımızın yararına bir uygulama olarak süregelen Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti kapsamında Besni Sosyal Hizmet Müdürlüğü olarak ilgili mevzuat çerçevesinde kriterleri uyan vatandaşlarımıza Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti yapılmaktadır.

Bu hizmetle vatandaşlarımızın ekonomik ve sosyal olarak kendi yaşamlarını kendilerinin şekillendirmesi için tarafımızca sürekli nakdi yardımların yanında, mesleki çalışmalar, rehberlik çalışmaları ve İŞKUR eşgüdümünde meslek edindirme çalışmaları yapılmaktadır. Nihayetinde başvurusunu aldığımız vatandaşlarımızın herhangi bir yardıma bağlı kalmaksızın kendi yaşamlarını idame ettirmeleri amaçlanmaktadır. Sosyal devlet olmanın gereği olarak yardıma ihtiyacı olan bütün vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu belirtmekle birlikte amacımız çalışan, üreten ve hiçbir kişi ve kuruma ihtiyaç duymadan yaşamını idame ettiren bir toplum dinamiği oluşturmaktır.” diye konuştu.

11 kişinin şartları uygun bulundu sayının artması için çalışmalar devam edecek

İlk etapta 11 vatandaşın şartlarının uygun bulunduğunu bu sayının artması için de gerekli çalışmaların devam edeceğini aktaran Orhan şöyle devam etti:

"Bu bağlamda ilçemizde fabrikaları bulunan işadamı hemşerilerimiz İbrahim Halil Fındıkçı ve Mesut Özhan ile Özhanlar tekstil olarak kurumumuz arasında bir protokol yapılacaktır. Bu protokol neticesinde Özhanlar Tekstil olarak işadamlarımız İbrahim Halil Fındıkçı ve Mesut Özhan, kurumumuzca Sosyal ve Ekonomik Hizmeti ile desteklenen vatandaşlarımız ile Besni Sosyal Hizmet Merkezi Konferans salonunda düzenlenen bir toplantıda buluşturuldu. Toplantıya Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcıları Musa Şimşek ve Emre Çalgan da iştirak ettirler.

Özhanlar Tekstil yöneticileri toplantıda yardım alan ve çalışmak isteyen tüm kişilere Besni’de yeni açılan fabrikada çalıştırılacaklarının sözünü verdiklerini ifade etti. Yapılan toplantının hemen akabinde 11 kişinin şartları uygun bulundu ve yakın zaman içinde çalışmaya başlayacakları bildirildi. Bu sayının artması için ise gerekli koordinasyonun devam etmesi kararlaştırıldı. 

İşadamlarımız İbrahim Halil Fındıkçı ve Mesut Özhan, başvurusu kabul edilen vatandaşlarımızın ilk 3 ay İŞKUR kapsamında mesleki tecrübe kazanmaları sağlandıktan sonra sürekli işçi statüsüne kavuşacaklarını, bu bağlamda bir tür meslek edinmeyi de vatandaşlarımıza kazandırmaya çalıştıklarını söylediler. Özhanlar Tekstil ve yöneticilerine devlet-millet bütünlüğünün somut bir örneği olan bu duyarlılık için teşekkür ediyorum."

Kaynak : PHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum