Besni'de hububat hasadı başladı

Adıyaman'ın İlçe Besni Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu, ilçeye bağlı Beşyol köyünde devam eden hububat hasadını yerinde inceledi. Ziyarette çiftçilerin sorun ve taleplerini dinleyen İmamoğlu, çiftçilere bereketli bir hasat temennisinde bulundu.

Besni'de hububat hasadı başladı
16 Haziran 2020 - 13:20

Kaymakam Bedirhan İmamoğlu’na ziyaretleri sırasında İlçe Jandarma Komutanı Barış Kara, İlçe Emniyet Müdür Vekili Mehmet Öz, Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Kösekul, İlçe Özel İdare Müdür Vekili Ahmet Tanrıkolu, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Mustafa Orhan ve Beşyol Köyü Muhtarı Hasan Günaydın eşlik etti.

Hububat hasadı gerçekleştiren çiftçileri ziyaret eden İlçe Kaymakamı İmamoğlu, çiftçilerin dilek ve ihtiyaçlarını dinledi.

İmamoğlu burada yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"İlçemizde yaklaşık 210 bin dekar alanda ekili bulunan hububat alanında hasat sezonu başlamış olup, yıl itibarı ile arpada ortalama verimin 400-450 kg, buğdayda ise 500-600 kg olduğu sezonda biçerdöver ile hasatta dane kaybının en az düzeyde olması için biçerdöver operatörüne uyarılarda bulunduk. Çiftçilerimize hayırlı ve bol kazançlar diliyorum."

Kaynak : PHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum