BBP İL BAŞKANI NİHAT KOMŞU'dan 12 EYLÜL DARBESİ'nin YIL DÖNÜMÜ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

BBP İL BAŞKANI NİHAT KOMŞU'dan 12 EYLÜL DARBESİ'nin YIL DÖNÜMÜ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA
13 Eylül 2020 - 11:35

Büyük Birlik Partisi (BBP) Adıyaman İl Başkanı Nihat Komşu 12 Eylül 1980 darbesinin yıl dönümüyle ilgili basın açıklaması yaptı. Nihat Komşu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: " "12 Eylül darbesinin 40. yılındayız. 40 yılda yaralarımız kapanmadı, acılarımız dinmedi. Millet olarak ciddi bir muhasebeye, camia olarak ise hatıralarımızı yaşatmaya, hatıralarımıza sarılmaya, ortak hikayemiz, ortak acılarımız, ortak sevdalarımız, ortak ideallerimizin etrafında bir araya gelmeye ihtiyacımız var.

Partimizin kurucu lideri merhum şehidimiz Muhsin Başkanımız da 5,5 yılı hücre olmak üzere 7,5 yıl tutuklu kalmış, ağır işkencelere maruz bırakılmış ardından beraat etmiştir. Onun yaşadığı kaderi ya da akıbeti binlerce ülküdaşımız ve Türk milliyetçisi de yaşamıştır. Her ne kadar 12 Eylül darbesini yapanlar yargılanmış olsa da maalesef hak ettikleri cezalarla muhatap olmadılar. 37. yıldönümünde 12 Eylül darbe girişimini ve o darbenin mimarlarını bir kere daha şiddetle kınıyorum."1960 darbesi ile başlayan darbeci zihniyetin 15 Temmuz'a kadar uzanmıştır.

Hepsinin ortak özelliği, milli iradeyi yok edip emperyalist küresel güçler ile işbirliği yaparak Türkiye’yi zayıflatmak ve kendi arzuları çerçevesinde bir düzen kurmaktır.

12 Eylül’ün 40. yılında 12 Eylül öncesinde alçakça, haince, vahşice şehit edilen tüm arkadaşlarımızı, darbecilerin, hukuksuz ihtilal mahkemeleri aracılığıyla şehit ettikleri, Mustafa Pehlivanoğlu’nu, Cevdet Karakaş’ı, İsmet Şahin’i, Fikri Arıkan’ı, Cengiz Baktemur’u, Ali Bülent Okan’ı, Ahmet Kerse’yi, Halil Esendağ’ı, Selçuk Duracık’ı, işkencelerde ve ağır cezaevi şartlarında şehit edilen tüm dava arkadaşlarımızı rahmetle anıyorum. 12 Eylül öncesinde ihtilal mahkemelerinde, cezaevlerinde, 12 Eylül sonrasında hep Ülkücü Hareket’in yüz akı ve gururu olmuş rahmetli şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nu da tekrar sevgiyle, saygıyla, hasretle, rahmetle ve minnetle anıyorum" ifadelerini kullandı.

Büyük Birlik Partisi'nin kurulduğu günden bu yana darbelerin karşısında olduğunu ifade eden Başkan Nihat Komşu, "Bundan sonra da aynı düşünceyle hareket etmeye devam edeceğiz" dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum