Anestezi Uzmanları Adıyaman'da Buluştu

Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği ve Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi iş birliği ile “Anestezi Uygulamalarında Ultrasonografi Kursu” Adıyaman'da düzenlendi.

Anestezi Uzmanları Adıyaman'da Buluştu
01 Ekim 2019 - 22:05 - Güncelleme: 02 Ekim 2019 - 08:58

Dr. öğretim üyesi Burhan Dost, yaptığı açılış konuşmasında, 2018 yılında ilimizde düzenlediği Anestezi Uygulamalarında Koruyucu Mekanik Ventilasyon Stratejileri, 6 ilden 111 katılımcı ile çok güzel geçmiş ve bu tür toplantıların bilimsel anlamda yüksek potansiyele sahip ilimizde daha fazla olması gerektiği kanaati oluşturduğunu anımsattı.

Dost, Çukurova Şube Başkanı Prof. Dr. Şebnem Rumeli Atıcı ve Başhekim Doç. Dr. Fatih Doğa'nın tam desteğini alarak bugünkü toplantıyı düzenlediklerini belirterek, şunları ifade etti:

"Gelişen ve değişen bilim ışığında sabit kalmamız mümkün değildir. Özellikle Anesteziyoloji ve Reanimasyon gibi kendini güncelleyen, gelişime açık yeniliklerle dolu bir branşta yapılacak çok işimiz, bilimsel kat edecek çok yolumuz var. Canlı mankenler üzerinde yaptığımız bu toplantının herkese faydalı olmasını umuyor, Adıyamanımızın hafızalarınızda güzel bir anı bırakmasını umut ediyorum."

Gazi Üniversitesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Berrin Işık, ise "Daha önce Adıyaman'da yaşadığım için bende buranın yeri çok farklı, çok seviyorum burayı, böyle güzel bir toplantıda bizlere ev sahipliği yapan Adıyaman Eğitim ve Araştırma hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Fatih Doğan ve ekibine teşekkür ediyorum." dedi.

Çukurova Şube Başkanı Prof. Dr. Şebnem Rumeli Atıcı da, "Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Berrin Işık ve Gazi Üniversitesi Ankara Üniversitesi ve Konya Meram Üniversitesinden gelen ekibi ile birlikte konferans ve eğitim verdiler, kendilerine çok teşekkür ediyorum." dedi.

Gün boyu süren toplantıya Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Kilis ve Hatay’dan yaklaşık 60 anestezi uzmanı katıldı.

Kaynak : PHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum