AGC Başkanı Dişkaya. ''yaziklar olsun''

AGC Başkanı Dişkaya. ''yaziklar olsun''
10 Nisan 2021 - 23:26 - Güncelleme: 10 Nisan 2021 - 23:43
Yatırımcıları Adıyaman'dan Kovarcasına Kim Kaçırttı?
 
Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya Çok Sert Konuştu, "Yazıklar Olsun."
 
Dişkaya yaptığı yazılı açıklamada, Adıyaman'a binlerce kişilik istihdam sağlamak üzere gelen üç yatırımcının adeta kovulurcasına nasıl kenti terkettiklerini, yatırımlarını başka şehirlere nasıl götürdüklerini anlattı. Sorumluların kim olduğunu soran Dişkaya, "Yazıklar Olsun" diyerek tepki gösterdi.
 
AGC Başkanı Zeki Dişkaya, "Evet hemde bin kez yazıklar olsun. Adıyaman'da millet iş-aş ararken, bir buçuk-iki yıl önce 'Şire' ve 'Tekstil' üzerine, ayrıca bir Gaziantep'li sanayici daha Adıyaman'a geliyor. Ticaret ve Sanayi Odasına gidiyor. Yatırım yapmak için ilgililere gidiyor, aylarca uğraşıyorlar.
 
Yatırım yapacaklar ve binlerce insan çalıştıracaklar. Adıyamanlı ekmek, iş, aş bulacak ama kimseden ne ilgi, ne yardım, ne de fabrika kurmaya yer bulamıyorlar.
 
Bıkıyorlar ve sonra birisi fabrikasını Malatya'ya kurmaya ikna ediliyor. Şu an 1200 kişi çalışıyor o fabrikada.
 
Malatya Ticaret Odası Başkanı, bu yatırımcıyı Malatya'ya götürmek için bütün bürokratik işlemleri, yer tahsisini, herşeyi kendisi yapıyor ve iline 1200 işçi çalıştıran bir fabrika kazandırıyor.
 
Diğeri Niğde'ye kuruyor fabrikasını ve bir bu kadar insan çalıştırıyor." dedi.
 
Dişkaya, "Şimdi ne diyelim? Bizim tek dediğimiz yazıklar olsun. Makam işgal etmek sorumluluktur, vebaldir. Bu yatırımcıları Adıyaman'dan kovarcasına kim ya da kimler kaçırttı.?" diye sordu.
 
AGC Başkanı Zeki Dişkaya sözlerine, "Bir de yerin altında hesap vermek var hatırlatalım. Bu kafayla Adıyaman nasıl kalınacak, varın siz söyleyin." diye devam etti.
Dişkaya, "Merak eden beni arasın, firmaların bütün bilgilerini verebilir ve hatta arzu edenleri de görüştürebilirim" dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum