Adıyaman Üniversitesinde Sabah Çorbası İkramı Başladı

Adıyaman Üniversitesi öğrencilerinin rahat bir ortamda, daha verimli bir şekilde eğitim-öğretim görebilmelerini sağlamak amacıyla sabah çorbası ikramına başlandı.

Adıyaman Üniversitesinde Sabah Çorbası İkramı Başladı
09 Aralık 2019 - 10:55

Öğrencilerin ders motivasyonunun artması, daha verimli olmaları için Adıyaman Üniversitesi 2 nolu nizamiye giriş kapısında hafta içi her gün sabah 07:00 ila 08:30 saatleri arasında ücretsiz çorba ikramı yapılacak.

Adıyaman Üniversitesi yemekhanesinin deneyimli ve usta aşçıları tarafından hazırlanan çorbanın sıcak bir şekilde günde en az bin öğrenciye ikram edilmesi planlanıyor.

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, sabah kahvaltı yapmayan ya da yapamayan öğrencilerin aç karnına derslerine girmek zorunda kalmamaları için böyle bir uygulamaya başladıklarını söyledi.

Üniversitelerin, öğrencileri ile var olduğunu belirten Turgut şöyle konuştu:

"Yalnızca eğitim, öğretim ve araştırma olarak değil, öğrencilerimizin barınmasından ulaşımlarına, sosyal ve kültürel faaliyetlerine kadar birçok konuda sorumluluklarımız bulunuyor. Çünkü öğrencilerimiz bizlere ailelerinin emanetidir. Emanete iyi bakmamız gerekiyor. Birçok öğrencimiz sabah kahvaltısı yapmadan okula geliyor. Bunun önüne geçmek adına evlatlarımıza hafta içi her sabah çorba ikramında bulunacağız."

Kaynak : PHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum