Adıyaman'daki işyerleri ve işletmelere koronavirüs denetimi

Adıyaman Valiliği tarafından oluşturulan 45 kişilik ekip, denetim ve bilgilendirme faaliyetlerini sürdürüyor.

Adıyaman'daki işyerleri ve işletmelere koronavirüs denetimi
01 Haziran 2020 - 12:20

Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte koronovirüs ile mücadele kapsamında, Sağlık Bakanlığının işletmeler ve bütün vatandaşlar için yayınladığı çalışma rehberine uygun çalışılmasını bilgilendirmek ve denetlemek amacıyla Adıyaman Valiliği tarafından oluşturulan kurullar, denetim ve bilgilendirme faaliyetlerine devam ediyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile etkili bir şekilde mücadele etmek ve alınması gereken tedbirler kapsamında Valilik tarafından il merkezinde 45 kişilik bir bilgilendirme ve denetim ekibi oluşturuldu. 

Denetimlere başlayan ekipler, il merkezindeki başta bugün hizmete başlayan işyerleri olmak üzere lokanta, restoran, kuaför, bakkal, market, manav, fırın, eczane ve gıda üretimi yapan işletmelerde denetimlere devam ederken, aynı zamanda işletme sahibi ve personellerine koronavirüs tedbirlerinin yer aldığı bilgilendirme broşürlerini dağıtıyor.

Ekipler, özellikle yaptıkları denetimlerde sosyal mesafeye ve maske-eldiven kullanımına dikkat edilmesi, çalışanların ve müşterilerin ürünlere asgari düzeyde temas etmeleri ve işyerlerinde hijyen kurallarına uyulması konularında hem bilgilendirme hem de uyarılarda bulundu.

 

Kaynak : PHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum