Adıyaman'da 18 Mart Şehitleri Anma Ve Çanakkale Zaferi Kutlandı

Adıyaman’da 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105. yıl dönümü törenle kutlandı.

Adıyaman'da 18 Mart Şehitleri Anma Ve Çanakkale Zaferi Kutlandı
18 Mart 2020 - 11:10

Türk milletinin omuz omuza vererek kahramanlık destanı yazıp, vatan ve millet sevgisinin sembolleştiği ve bir milletin yeniden dirilerek emperyalist ülkelere "Çanakkale geçilmez" dediği 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 105. yıldönümü tüm Türkiye’de olduğu gibi Adıyaman’da da kutlandı.
 
Türk milletinin en zor koşullarda ve yokluk içinde omuz omuza gelip, emperyalist ülkelere geçit vermeyeceğinin ifadesi olan  Çanakkale Zaferi, Adıyaman’da şehitlik anıtına çelenk sunumuyla başladı. 
 
Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105. yıldönümü dolayısıyla Adıyaman şehitliğinde tören düzenlendi. 
Şehitlikte düzenlenen programa Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, Askerlik Şubesi Başkanı Yüzbaşı Yasin Gündoğmuş ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Derneği Şube Başkanı Hacı Erdengi katıldı.
Vatan ve mukaddesat uğruna can veren şehitler için saygı duruşunda bulunulmasıyla başlayan tören, İstiklal Marşı’nın okunması ve şehitlik anıtına çelenk sunulmasıyla devam etti.  
 
Çelenk sunumunun ardından Vali Aykut Pekmez ve protokol üyeleri,şehitliği ziyaret ederek şehit mezarlarına karanfil bıraktı.  Şehitlik ziyaretinde Yeni Mezarlık Camii İmamı tarafından Kur’anı Kerim okunarak dua edildi. 
Kaynak : PHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum