Adıyaman Alperen Ocaklarından öğrencilere tablet, Elif Ba ve Kuran desteği

Adıyaman Alperen Ocaklarından öğrencilere tablet, Elif Ba ve Kuran desteği
04 Şubat 2021 - 22:45
Adıyaman Alperen Ocakları pandemi sürecinde yapılan online eğitimde tablet ihtiyacı olan öğrencilere yardım eli uzattı. Hayırseverlerin de destekleri ile 25 öğrencinin online eğitime etkin bir şekilde katılabilmesi için alınan tabletler öğrencilere teslim edildi.

Konu hakkında açıklama yapan Adıyaman Alperen Ocakları il başkanı Kürşat sarı "Pandemi sürecinde MEB tarafından oluşturulan online uzaktan eğitim sürecinde bazı öğrencilerimizin mağduriyetlerini biliyorduk. Bu konu hakkında Eğitimden sorumlu İl Başkan Yardımcımız Eğitimci M. Şükrü Aygül başkanlığında ve Eğitim birim sorumlularımız Eğitimci Hasan Tırpan ve Ziya Bellibaş 'ın katılımı ile bir komisyon kurup, gerekli diyaloglar ile tabletleri izi aldık.

Akabinde komisyonumuz tespit ettiği öğrencilerimizin eksiği olan tabletler teslim edildi. Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu sağlığında bize ilham veren"Öyle Bir gençlik hayal ediyorum k;Bir elinde Kuran, bir elinde bilgisayar olsun"sözleri projemizde ilhaam oldu bizlere. Bu doğrultuda öğrencilerimize tabletin yanı sıra Elif Ba ve kutsal kitabımız Kur'an Kerimde hediye ettik.

Sözlerini Bizlere destek olan Hayırseverlere şükranlarımı sunan il Başkanı Sarı"Allah herkesin yardımını dergahın da kabul buyursun. Teşkilatımıza teşekkür ediyorum çalışmaları için" diyerek sonlandırdı

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum