İyi Parti İl Başkanı DOĞAN'dan " AKP Adıyaman Kadın Kolları Başkanı İle İlgili Açıklama


İyi Parti İl Başkanı DOĞAN'dan

Birkaç gündür kamuoyunun gündeminde olan AKP kadın kolları başkanının işe yerleştirdiği bir taşeron işçisinin ve aynı zamanda aynı partinin kadın kolları Başkanlığında görev yapan başkan yardımcısının maaş kartına el koyduğu yolundaki iddiaları dikkatle takip ettim.

Konunun mahkemeye intikal etmesi sebebiyle derinliğine inmeden kanaat bildirmeden ilgili partinin yöneticilerinin bu konuya ilişkin beyanatlarını bekledim ancak gelinen noktada hiç kimseden yorum gelmeyince bu konuyla ilgili fikrimi belirtmek ihtiyacı duydum.akp’nin değerli yöneticileri bu ve buna benzer onlarca konu kamu oyunda konuşuluyordu

ancak bu biraz daha farklı bir şekilde gündeme gelince konuya ilişkin tepki vermemenizi Bir türlü anlamlandıramadım.şimdi soruyorum

1-Siz bu konuyu duymadınız mı

2-duydunuzda ilgili bayanı koruyan kollayan daha üstdüzey birisi var diye korkunuzdan konuşamadınız mı veya en kötüsü yapmışsa yapmış kime ne mi dediniz.benim tanıdığım il başkanı,merkez ilçe başkanı veya yönetim kurulundan bazı arkadaşların böyle bir olaya tahammül göstereceklerine inanmıyorum.

Onları susturan güç nedir bilmiyorum.madem konu mahkemeye düştü ulusal medyalarda çıktı artık konuşmalılar böyle bir davranış yapanın yanına kalmamalı eğer yanına kalırsa bu örnek diğerlerininde nasılsa yapana bir şey olmuyor bize de olmaz diyerek bu ahlaksızca davranışlara yönelmelerine sebep olur.

Eğer böyle bir durum yoksa çıkın bir basın toplantısı yapın ve böyle bir şeyin olmadığını beyan edin.Bu tür konularda susmak kabullenmek anlamını taşır gerçi bundan aylar önce Belediye Başkanlığının bir ihalesine ilişkin bir siyasi parti il Başkanının iddialarına karşıda sesiz kalınmıştı ve hala kamuoyunu rahatlatan açıklamalar gelmemiştir.

Sonuç olarak Akp nin yöneticilerinden ilgili başkanı koruyan kollayan vekiller veya başka üst yöneticiler varsa bile onlara rağmen kamuoyunu rahatlatacak bir açıklama bekliyoruz ve bu hepimizin en tabi hakkı. susmaya devam ederseniz kamuoyundaki iddiaların doğru olduğunu sizlerde kabüllenmiş olursunuz demediler demeyin.

Kamuoyunda açıkça dile getirilen Bu tür olaylar doğruysa ve sizlerde tepki koymuyorsanız veya koyamıyorsanız ya tuz koktu o sebeple konuşmuyorsunuz yada sizden güçlü olan ve bu şahısı koruyan biri var ve siz ondan korkuyorsunuz bu sebeplede konuşamıyorsunuz.